8. Czy Larry imprezował razem z premierem?

Pewnie słyszeliście już, że podczas gdy mieszkańcy Wielkiej Brytanii siedzieli w domach i przestrzegali kwarantanny, to premier Johnson zorganizował imprezę w swojej siedzibie – na 10 Downing Street. Uczestniczyli w niej oczywiście też współpracownicy premiera.

Wszyscy wiemy, że na 10 Downing Street pracuje także kot Larry. Jednak Larry dba o swoje dobre imię i dlatego już wydał on jasne oświadczenie: I did not attend the Party at No 10 with Boris! / Nie brałem udziału w imprezie w nr 10 razem z Borysem!

Ponieważ adres premiera jest bardzo znany, to czasem zamiast „10 Downing Street” mówi się tylko „No 10”, jak to zrobił Larry. Te określenia funkcjonują nie tylko jak adres, ale też – jako nazwa siedziby premiera. Czyli „10 Downinig Street” i „No 10” oznaczać będą – biuro premiera Wielkiej Brytanii, siedziba Rządu Jej Królewskiej Mości.

No (też: no, No., no.) – skrót od number / numer (liczba mnoga to: Nos lub nos); np. Boris Johnson lives at No 10 Downing Street / Borys Johnson mieszka na nr 10 (numer budynku) Downing Street

Więcej o tym, co prócz łapania gryzoni należy do obowiązków Larry’ego tutaj. A jeśli kogoś by ciekawiła specyficzna fryzura premiera Johnsona, to zapraszam tu i jeszcze tam.

 

Wróć do: Ciekawostki.