Franking machine – co tworzy? – franki? Franków? czy jeszcze coś innego? – dodatek

Z pewnością wiecie, że byłego prezydenta USA Donalda Trumpa bardzo lubią naśladować komicy i aktorzy. Wykonano nawet analizę sposobu, w jaki wypowiada się polityk i to, jakich słów najczęściej używa. Okazuje się, że „frankly / szczerze” jest jednym z jego ulubionych przysłówków.

Mówienie „frankly” nie jest z pewnością tym, co idzie automatycznie w parze z byciem PC (politically correct / politycznie poprawnym). Przeciwnicy Trumpa twierdzą, że dzięki demonizacji PC, czyli przedstawieniu tego zjawiska jako przesadnie szkodliwego, Trump wygrał wybory w 2016 roku.

Co Donald Trump sądzi nt. politycznej poprawności:

“I think the big problem this country has is being politically correct. I’ve been challenged by so many people, I don’t frankly have time for total political correctness. And to be honest with you, this country doesn’t have time either.” / Sądzę, że wielki problem, jaki to państwo ma, to jest bycie politycznie poprawnym. Byłem kwestionowany [podważano mnie, moją osobę – myślę, że to o to chodzi w tym wypadku] przez tak wielu ludzi, że tak szczerze mówiąc nie mam czasu na całkowitą polityczną poprawność. I będąc z wami szczery – to państwo również nie ma czasu.

Były prezydent użył „to be honest with you”, które można zastąpić: to be frank with you. Analizy jednak wykazały, że Trump lubi używać przysłówka „frankly”, ale przymiotnika „frank / szczery” – już nie.

Zdjęcie pochodzi ze strony „The Atlantic”, tam też dostępna jest lista słów, które szczególnie często używa ten polityk.

 

Wróć do: Franking machine – co tworzy? – franki? Franków? czy jeszcze coś innego?